تقویم آموزشی
20

کارگاه نقشه مغزی QEEG - تهران

کارگاه نقشه مغزی QEEG - تهران

کارگاه آموزشی الکتروانسفالوگرافی کمی QEEG

با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران
مدرس: دکتر محمد علی نظری  (دکترای نوروساینس از فرانسه و عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز)

محتوای دوره:

الكتروانسفالوگرافی كمی (QEEG) یا نقشه فعالیت الكتریكی مغز (BEAM) شکلی ارتقاء یافته از الکتروانسفالوگرافی یا نوار مغزی سنتی است. فرایند آن به این صورت است كه اطلاعات EEG به دست آمده از سطح مغز، پس از آنکه تحت یکی از روش های پردازش سیگنال قرار گرفتند، به صورت نمایش مكانی (توپوگرافیک) فعالیت مغز و یا تشنج در می آیند (مؤسسه پزشکی آمریکا، 2008). تصاویر به دست آمده، به صورت یک نقشه (نموداری) از مغز مشخص شده و اطلاعات بر اساس اندازه دامنه، فركانس و محل فعالیت، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. این داده های خام به دست آمده، سپس با امواج مغزی جمعیت بهنجار مقایسه شده و از این طریق نوع تشنج خاص، محل و بیماری پزشكی و روانپزشکی احتمالی تعیین می شود.
از کاربردهای این روش می توان به تشخیص، سنجش، تشخیص افتراقی، درمان و پیگیری، تشخیص دقیق صرع و ... نام برد. مستندات پژوهشی و بالینی بیشتر را می توانید در راهنمای زیر مطالعه نمائید.
کلیات ارزیابی و تشخیص با روش QEEG

در وب سایت های زیر کاربردهای بیشتری از این روش از جمله پیشگیری از آلزایمر، تشخیص TBI، کمک به درمان میگرن و ... در مقالات قابل مشاهده می باشد.

PubMed
Clinical EEG and Neuroscience

نمونه یک صفحه از گزارش چند صفحه ای ارائه شده توسط نرم افزار و تفسیر آن:

This excessive beta activity over sensorimotor and parietal "association" cortex reflects a very busy brain that's working over time producing thoughts, images and tension. This is commonly found in anxious people. Settling this down (training for lower beta amplitudes, coupled with increased alpha activity) helps the person find a relaxed mental and physical state.

* در این دوره آموزش تفسیر EEG خام آموزش داده نمی شود.

تلفن ثبت نام :  88503633-021 داخلی 6
لطفا پس از پایان وقت اداری (5 بعدازظهر) شماره تلفن خود را در قسمت نظرات قرار داده تا با شما تماس حاصل گردد. (شماره تماس شما نمایش داده نمی شود)
هزینه ثبت نام: 450 هزار تومان
زمان: 27-28 تیر 1397 (پنجشنبه الی جمعه)
مدت دوره: 16 ساعت (8 صبح الی 4 بعدازظهر)
مکان برگزاری: تهران - خیابان 16 آذر - خیابان پروفسور ادوارد براون - مرکز مشاوره دانشگاه تهران - طبقه سوم

کارگاه QEEG
تعداد امتیازات: (30) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (956)
  • کارگاه نقشه مغزی QEEG - تهران

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل