تقویم آموزشی
20

کارگاه نوروفیدبک پیشرفته-تهران-بهمن ۹۸

کارگاه نوروفیدبک پیشرفته-تهران-بهمن ۹۸

کارگاه آموزشی نوروفیدبک پیشرفته

با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران
مدرس: آقای دکتر محمد علی نظری (دکترای علوم اعصاب از فرانسه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران)
مدرس رسمی بنیاد بیوفیدبک اروپا

دوره نوروفیدبک عمومی بر اساس کاربردی بودن آن طراحی گردیده است اما گستردگی حیطه نوروفیدبک به گونه‌ای است که نمی‌توان در طول یک دوره تمام مطالب آن را بیان نمود. هدف از برگزاری این دوره آشنایی افراد شرکت‌کننده با پروتکل‌های بیشتر و تخصصی‌تر مورد استفاده در نوروفیدبک است. 

تحقیقات نشان می‌دهد بازه فرکانس موج آلفا برای هر فرد متغیر است و تاثیر چشمگیری در قابلیت‌های شناختی فردی مانند سرعت پردازش اطلاعات دارد. همچنین بهتر است در پروتکل‌های درمانی مقدار واقعی بازه آلفا مدنظر قرار بگیرد.
در این دوره سوئیت نرم‌افزاری ClinicalQ Suite آموزش داده می‌شود. بسیاری از دیتابیس‌های امواج مغزی EEG، از میان افراد سالم جامعه (بر مبنای آزمون‌هایی که در هر کدام مشخص شده است) به دست آمده است. برخی از آنان در جامعه آماری خود هم از افراد سالم و هم از افراد دارای اختلال اطلاعات EEG را جمع آوری کرده‌اند. در این میان دیتابیس ClinicalQ از حدود 1500 مراجع دارای اختلال به دست آمده و توانسته است حدود 30 شاخص برای مشکلات مختلفی نظیر حافظه و نگهداری اطلاعات، توجه و تمرکز، اختلالات رشد نظیر اتیسم، خواب، درد مزمن، اضطراب، افسردگی و ... ارائه دهد و به درمانگر کمک کند روند درمان بهتری برای مراجع خود در نظر بگیرد. این اطلاعات ارزشمند تنها از EEG ثبت شده از 5 نقطه مغزی به دست آمده و این امکان را به نوروتراپیست‌ها می‌دهد تا در غیاب QEEG بتوانند برای تدوین پروتکل درمانی از آن استفاده کنند. این نرم‌افزار بر روی BioGraph Infiniti نصب می‌شود و به وسیله چند ثبت دو کاناله و مقایسه آن با دیتابیس خود (اطلاعات به دست آمده از ۱۵۰۰ مراجع)، یک گزارش ایجاد کرده و موارد نامناسب را در قالب یک فایل اکسل به شما اعلام می‌دارد. این ارزیابی در تدوین پروتکل درمانی اختصاصی برای هر فرد بسیار کمک کننده است. پس از آن به وسیله پنجره های مخصوص طراحی شده و همچنین استفاده از اصوات مورد تایید در کاهش یا افزایش امواج مغزی، می تواند به کاهش تعداد جلسات و نتیجه گیری سریع تر کمک نماید.
همچنین پروتکل آلفا/تتا که در درمان ولع اعتیاد، اضطراب، PTSD و ارتقاء عملکرد به کار می‌رود در این دوره آموزش داده می‌شود.

برای حضور در این دوره ابتدا باید دوره نوروفیدبک عمومی یا مقدماتی را گذرانده و تجربه کاری با نوروفیدبک را داشته باشید. 

بیشتر بدانید:

کارگاه نوروفیدبک پیشرفته

کارگاه نوروفیدبک عمومی یا مقدماتی

دستگاه نوروفیدبک

عضو کانال تلگرام فارمد شوید: https://t.me/farmed

اگر تاریخ کارگاه برایتان مناسب نیست می‌توانید با ثبت نام در لینک زیر از طریق پیامک از سایر کارگاهَ‌ها مطلع شوید:

عضویت در خبرنامه فارمد

تلفن ثبت نام : 02188503633 داخلی 6

لطفا در خارج از ساعات اداری شماره تلفن خود را در قسمت نظرات قرار داده تا با شما تماس حاصل گردد. (شماره شما نمایش داده نمی شود)
زمان: ۳ الی ۴ بهمن 1398
مدت دوره: 16 ساعت ( 8 صبح الی 4 بعدازظهر)
مکان برگزاری: تهران - خيابان انقلاب - خيابان 16 آذر - خيابان پروفسور ادوارد براون - پلاک 13 و 15 - مرکز مشاوره دانشگاه تهران


تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (188)
  • کارگاه نوروفیدبک پیشرفته-تهران-بهمن ۹۸

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل